Kıl Tekniği Nedir?

Gerçek kaş görünümüne en yakın; kendi kaşımız gibi görünen, kıl şeklinde çizimlerle yapılan uygulamaya “kıl tekniği” deniliyor. Önce kaşın altın oran ölçüleri alınıyor. Kişiye özel, yüz ve göz yapısına uygun, ideal kaş şekli belirleniyor ve kaş kalemi ile tasarım yapılıyor. Karşılıklı onaylanan taslak kaş şeklinin içine tek kullanımlık mikro iğne ile, kıl şeklinde çizim yapılıyor. Belirlenen kaş şeklini boyayarak yapılan eski teknik yerine, gerçeğe yakın kaş görünümü vermek için kıl şeklinde minik çizimler yapılıyor. İçi tamamen boyanmış kaşlar yerine, kaşın içinde kıl varmış gibi çizim yapıldığından, gerçeğe daha yakın bir kaş görünümü elde ediliyor. Yaklaşık 20 dakika içinde tamamlanan işlemle, mevcut kaşlar ile ayırt edilemeyen doğallıkta bir görünüm elde ediliyor. Bundan kaynaklı ki, son dönemde en çok başvurulan yöntemlerden biri kıl tekniği uygulaması. Bir de doğal renk tonları ile yapıldığında uygulamanın yakın mesafeden bile gerçek kaş görünümünden ayırt edilmesi oldukça zor.

Tabii işlemin bu kadar doğal görünmesinde, işlemi yapan uzmanın bilgili, tecrübeli ve yetenekli olması çok önemli bir etken. Gerçek kaşların renginde, inceliğinde, yönünde ve şeklinde kıl çizimi yapmak gerçek anlamda bir yetenek gerektiriyor. Bu yüzden bu işlemi yaptıracak olan kişilere en büyük tavsiyem, işlem yapılacak olan yer ve işlemi yapacak uzman ile ilgili araştırma yapmaları ve mutlaka bilgi ve tecrübelerinden emin olmaları. Gerçek anlamda doğal ve hijyenik ortamda yapılması gereken işlemden mutlu olmak için bu detaylar çok önemli.

Kalıcılık Süresi Ortalama 1 Yıl

Kaşlarının seyrekliğinden şikayetçi olup, her gün kaşlarını boyamaktan mutsuz olan, koyu ve yapay olacak diye kalıcı kaş kontürü yaptırmaktan korkan hanımlar için ideal çözüm kıl tekniği kaş kontürü uygulaması. Bu sayede hem kaşlarınızı boyamaktan kurtulur, hem de kaşlarınızın doğal görünümünü kaybetmeden ve eskisinden daha çok beğenerek kullanabilirsiniz. Bir cihaz ve ucunda mikro iğne bulunan bir kalem ile yapılan bu işlemin kalıcılığı ortalama 1 yıl.