Günümüzde akıllı telefon kullanımın yaygınlaşmasıyla birlikte sürekli boynumuz eğik bir şekilde uzun vakit geçirmekteyiz. Buna ek olarak yapılan iş, masa başı bir işse bütün gün boynunuz eğik vaziyette ve aynı pozisyonda çalışabiliyorsunuz. Yanlış pozisyon ve duruş sadece beden sağlığımızı değil aynı zamanda estetik açıdan görünümü de olumsuz etkilemektedir. Özellikle yanlış duruş alışkanlığı o bölgedeki kasları gerginleştirerek kırışıklıklara yol açmaktadır. Ayrıca güneş ışınlarını ve rüzgarı da alma durumuna oldukça elverişli olan boyun ve dekolte bölgelerini ne kadar koruyorsunuz?

Yüz nemlendirilirken boyun bölgesini çoğu zaman atlanmaktadır. Oysa boyun ve dekolte bölgesi yaşlılığı ilk gösterecek ve dikkat çekecek önemli yerlerden olduğu için, çok daha fazla bakım yapılmalıdır. Bu bölgelerin mutlaka düzenli olarak nemlendirilmesi ve bakımının yapılması gerekir. Çünkü göz çevresindeki hassas olan deri gibi, boyun bölgesindeki deri de oldukça hassas ve kolay kırışan bir özelliğe sahiptir. Bu bölgede elastikiyetin kaybı hemen göze batmaktadır. Elastikiyet kaybıyla aşağıya doğru inen deri yanakların sarkmasına ve çene altında da sarkık bir görünüm oluşmasına yol açar. Tüm bunları bilmenize rağmen boyun ve dekolte bölgelerini ne kadar koruyorsunuz?  Çoğu zaman önemsenmeden boyun ve dekolte bölgesinin bakımı ihmal ediliyor. Oysa bu bölgeyi korumak yaşlılık belirtilerinin azaltılmasında oldukça önemli etkiye sahiptir. Özellikle dekolte kıyafetlerini rahatça giyebilmek için bu bölgenin korunması önemlidir.

Boyun Ve Dekolte Bölgeleri İçin Tedavi Yöntemleri

Boyun ve dekolte bölgesinin görünümü oldukça önemliyken boyun ve dekolte bölgelerini ne kadar koruyorsunuz? Bu bölgeleri korumak için, özel zaman ayırmak ve bakımını dikkatlice yapmak önemlidir.  Boyun ve dekolte bölümündeki deride incelmeler ve kırışıklıkların artmasının tedavisinde özel cilt bakım uygulamalarının yanı sıra medikal tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır. Kişinin sağlık durumu, yaşı, sorunun türü, cilt yapısına göre özel bakım ve tedavi planı tek tek belirlenir. Estetik uygulamaları haricinde botoks yöntemi de başarılı bir şekilde yapılabilir. Ayrıca bu bölgeye dolgu uygulama yöntemi yapılarak genç bir görünüm de elde edilebilmektedir. Dolgu uygulamasında cilde özel vitaminler verilerek cilt elastikiyeti artırılır. Bunların dışında son teknolojik uygulamalar da kullanılarak radyofrekans gibi yöntemler de başarılı bir şekilde yapılmaktadır.